Dovoz áut

ZEROSIX s.r.o. sa zaoberá aj dovozom osobných a úžitkových automobilov zo zahraničia. Zákazníkom poskytujeme záruku pôvodu automobilu – každé vozidlo je odovzdané s certifikátom o pôvode vozidla. Naším cieľom je splniť želania zákazníkov a dodať im automobil presne podľa ich predstáv. Z toho dôvodu sa nezameriavame na skladovanie väčšieho množstva automobilov, pretože nároky a požiadavky každého zákazníka sú individuálne. V prípade, že si nájdete automobil na internetových stránkách (www.mobile.de, www.autoscout.de), ponúkame Vám možnosť dovozu vybraného automobilu. Sprostredkujeme Vám aj kompletné služby súvisiace s registráciou vozidla.

Výhody dovozu:

 • Výrazne nižšia cena (pri nových vozidlách ušetríte až do 30% ceny).
 • Nehrozí riziko pochybného pôvodu auta, pretože vozidlá pochádzajú výhradne od zmluvných predajcov.
 • V zahraničí predávané autá majú spravidla o mnoho širšiu škálu vonkajšej i vnútornej výbavy, takže auto lepšie spĺňa Vaše požiadavky.
 • Na automobil sa vzťahujú rovnaké záručné podmienky, ako keby ste ho kúpili v SR. To znamená, že si záruku uplatníte v mieste svojho bydliska (prípadne v najbližšom značkovom servise).
 • Poskytneme Vám kompletné služby spojené s prihlásením vozidla.
 • Na financovanie vozidla Vám sprostredkujeme najvhodnejší leasing či úver
 • Pretože spolupracujeme s viacerými predajcami, ktorí nám poskytujú zľavy (to je náš zisk), nemusíme zbytočne navyšovať cenu vozidla.

Ako to funguje?

V prvom rade je dóležité, aby ste mali konkrétnu predstavu o automobile, ktorý si chcete kúpiť. Okrem typu automobilu a motoru, sú dôležité najazdené kilometre, farba, požadovaná výbava a podobne. Čím konkrétnejšia bude Vaša predstava, tým rýchlejšie budeme môcť reagovať.

Spravidla už do 24 hodín Vám vypracujeme cenové ponuky na niekoľko automobilov podľa Vašich požiadaviek. Ak Vám bude ponuka vyhovovať, pristúpime k uzavretiu zmluvy (dohody).
Spoločne s podpisom dohody Vám vystavíme faktúru na úhradu zálohy vo výške 20% z celkovej ceny vozidla. Po zaplatení zálohy zaplatíme plnú cenu vozidla predajcovi. Automobil sa k nám dostane po dohode odťahovou službou, alebo poistené po vlastnej osi. Keď je vozidlo u nás, môžete si ho prísť prezrieť do našej pobočky. My zaistíme všetky potrebné dokumenty.

Vozidlo môžete financovať rôznymi spôsobmi

 1. V hotovosti
 2. Leasingom
 3. Autoúverom

Celý priebeh od zaplatenia zálohy až po odovzdanie vozidla väčšinou trvá do 14 dní.
Naša provízia za celkové sprostredkovanie dovozu a prihlásenia vozidla je 1000,- €.

Našli ste si auto?

V prípade, že ste si našli žiadané vozidlo na internete (www.mobile.de, www.autoscout.de), ponúkame Vám naše služby. Žiadané vozidlo Vám dovezieme a zariadime všetky náležitosti potrebné k prihláseniu vozidla. Je samozrejmé, že auto nejskôr u predajcu dôkladne prehliadneme, či nie je poškodené a či má parametre presne také, aké sú uvedené na internetovej stránke. Naši vodiči sú školení mechanici, ktorí auto pred naložením dôkladne skontrolujú a vykonajú testovaciu jazdu.

Vozidlá z USA

Doviezli ste si vozidlo z USA?
Zabezpečíme Vám:

 • korektné prihlásenie
 • prípadnú prestavbu na úžitkový automobil N1

Záruka

Na vozidlá sa vzťahuje záruka od výrobcu. Záruka sa počíta od prvého prihlásenia vozidla do evidencie. Na všetky vozidlá dovezené nielen z Nemecka sa vzťahujú rovnaké záruky ako na vozidlá kúpené v SR.
Na japonské vozidlá je zväčša poskytovaná záruka 3 roky, alebo 100.000 km, pre vozidlá vyrobené v EÚ platí záruka 2 roky.

Vozidlá s odpočtom DPH

Podnikatelia, registrovaní za platiteľov DPH, si môžu od 01. januára 2010 uplatniť odpočet dane z pridanej hodnoty (DPH) aj pri kúpe a nadobudnutí osobného aumobilu kategórie M1. Kategória automobilov M1 zahŕňa autá určené na prepravu osôb, kde je najviac osem sedadiel okrem sedadla vodiča. Do 31. 12. 2009 je možné uplatniť odpočet DPH pri nákup automobilu v kategórie N1, ktoré sú osobné aumobily v úžitkovom prevedení. Pri nadobnutí automobilu a následnom uplatnení DPH na vstupe už tak nebude zohrávať úlohu kategória osobného automobilu.

Uplatniť odpočet DPH pri nákupe osobného auta sa dotýka všetkých vozidiel, či už nových alebo ojazdených. Rovnako nezohráva rolu, či auto bude kúpené v tuzemsku alebo v inej krajine Európskej únie.

Ohlasovacia povinnosť

Z príslušného daňového úradu potvrdenie o ohlásení dovozu vozidla.

Tlačivá na stiahnutie (PDF):

Naši partneri

mabacarmabacar autopozicovna
facebookmoto logo